PODĚKOVÁNÍ

Text: Kateřina Kalenská

V současné době studentka kombinovaného studia Pedagogické fakulty Univerzity v Hradci Králové (obor Sociální pedagogika) a referentka informačního centra. Spolupracuje s internetovým portálem a časopisem Okolohradce.cz a příležitostně přispívám i do dalších časopisů.

Fotografie: Milan Drahoňovský

Fotograf Milan Drahoňovský, narozen v roce 1960 se fotografií zabývá již od 12 let. Přes amatérské začátky v oblasti černobílé a barevné fotografie se postupem času propracoval k fotografování pro místní a celostátní noviny a časopisy, od roku 1988 do 1993 fotoreportér libereckých novin, od roku 1993 na “volné noze”. Během let vybudoval známý fotoateliér s velmi dobrým technickým zázemím. Činnosti se věnuje od roku 1998 se svojí paní, úzce spolupracuje s firmou IMAGEPRESS a dalšími specialisty v oblasti tisku, DTP a pod. Fotobanku, profil firmy a další informace naleznete na: www.photo-bank.cz.

Lukáš Janata

Amatérský fotograf a příležitostný cestovatel. Zaměřuje se především na krajinné fotografie z oblasti Krkonoš.

Petr Vodseďálek

Amatérský fotograf, cestovatel a dobrodruh. Milovník divokých zemí s krásnou a zachovalou přírodou. Ta je rovněž nejčastějším námětem jeho fotografií.

Další poděkování

Za fotografie rovněž děkujeme spol. CzechTourism.

Poděkování patří také Janě Kalenské za spolupráci při grafické úpravě některých obrázků a schémat.

Za poskytnuté mapy děkujeme společnosti Centrum.cz

Za spolupráci děkujeme rovněž Petru Zítkovi, provozovateli webových stránek o Krétě

Doporučujeme ubytováníVíte že…

Víte, že Pravčická brána v Českém Švýcarsku je největším skalním mostem v Evropě? Krom restaurace ve výletním zámečku Sokolí hnízdo je tu mnoho vyhlídek, z nichž je krásný rozhled do kraje.